30 квітня народні депутати підтримали у другому читанні урядовий законопроєкт, який дає можливість комунальним підприємствам використовувати для перевезень пасажирів громадський транспорт, отриманий у вигляді гуманітарної допомоги. 

ЦК Профспілки спільно із зацікавленими соціальними партнерами брав активну участь у підготовці  та лобіюванні ухвалення цього довгоочікуваного  документа, який дозволить використовувати вже отриманий транспорт та сприятиме тому, що галузеві підприємства громад не тільки будуть відмовлятись від подальшого отримання транспорту від благодійників, а й отримають  нові можливості для оновлення рухомого складу за рахунок гуманітарної допомоги, що вкрай важливо під час воєнного стану.

Законопроєкт № 12177-1 “Про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану” був підтриманий 278 голосами. 

“Сьогодні ми маємо важливе рішення, що суттєво допоможе нашим громадам, особливо коли йдеться про прифронтові регіони. Можливість використовувати громадський транспорт, отриманий від благодійників, це необхідність для регіонів, які вже отримали більше тисячі одиниць транспорту, проте не могли повноцінно його використовувати. Я вдячний народним депутатам за підтримку ініціативи, представникам громад, які не полишали цю тему та активно адвокатували питання. Ухвалення цього законопроєкту цей той приклад, коли місцевий, регіональний та національний рівень спільно напрацювали важливе рішення у короткі терміни”, – заявив Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Ініціатива охоплює гуманітарну допомогу від українських, так і міжнародних донорів у вигляді транспортних засобів для перевезень пасажирів. 

Набувати гуманітарний транспорт можуть комунальні підприємства – перевізники автомобільним чи міським електричним транспортом. 

Важливо, що гуманітарною допомогою можуть визнаватись автобуси не нижче стандарту екологічності Євро-3, тролейбуси, трамваї, електробуси, вагони метро. 

Також врегульовується питання передачі отриманих транспортних засобів третім особам. Окрім цього, в законопроєкті межі законного використання такої допомоги для запобігання ризикам безпідставного притягнення до кримінальної та/або адміністративної відповідальності. 

Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення майже 90 українських громад отримали громадський транспорт у якості гуманітарної допомоги. Йдеться про більш як 800 автобусів, десятки трамваїв та тролейбусів.

 

 

ДЖЕРЕЛО